نقدی بر فیلم "عصر یخبندان"

خارپشت های بی خاصیت عصریخبندان

فیلم در بخش ارائه وبازنمایی مشکل و مسئله موفق عمل کرده است، اما در بخش راهکار و راه حل، مفاهیم خوبی برای مخاطب خلق نکرده است. راهکار رفع خیانت و فساد در فرهنگ و اقتصاد، انجام قتل و فراموشی نیست، یکی از راهکارها بازگشت به خانواده است. در فیلم یک خانواده ناموفق بازنمایی می شود، و یک خانواده که در تلاش است، تشکیل بشود و زندگی کند، از بین می رود.

نقدی بر فیلم "عصر یخبندان"

اختیار و آدم های یخی

کیایی در فیلمش اعمال خلاف و اشتباه آدم های داستانش را به شرایطی که آنها در آن زندگی می کنند نسبت می دهد و عملا نقش اختیار را، در انتخاب های آنها کم رنگ می کند. همچنین او در فیلمش، زوج ها را به تجسس درباره ی یکدیگر ترغیب می کند که عملی غیر اخلاقی و غیر قانونی است.

نقدی بر فیلم "عصر یخبندان"

بفرمایید پایپ بکشید!

کار بر روی مسائل اجتماعی به همان اندازه که کار برای دفاع مقدس می شود مقدس است اما چرا باید با سهل انگاری ، نادیده گرفتن ارزشها و تنها به بهانه ی این که دیگر گریزی نیست و اینها برای کل جامعه پذیرفته شده است دست به ساخت فیلمی بزنیم که بسیار زننده است.

نوشتاری بر فیلم "عصر یخبندان"

عصر یخبندان؛ عصر مردان هوس‌باز و زنان بدکاره

در عصر یخبندانی که کیایی ترسیم می‌کند مردان اغلب هیز و هوس‌باز هستند و زنان فاحشه و بدکاره. فیلم داستان مردی هوس‌باز به نام فرید (بهرام رادان) است که در کار تولید و توزیع مواد مخدر شیشه است. در پارتی شبانه فرید، یکی از همکارانش به نام امیرحسین اوردوز کرده و فرید همراه با عسل جنازه او را به خانه‌اش می‌برند..